BRODNICA „GMINĄ NA 5”

Nasze miasto uzyskało tytuł "Gmina na 5!" w najnowszej odsłonie Rankingu przygotowanego przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prestiżowe wyróżnienie przyznali gminie naukowcy z Instytutu Przedsiębiorczości SGH, którzy opracowali ogólnopolski ranking badając 655 gmin z całej Polski pod kątem gotowości do obsługi elektronicznej inwestorów i przedsiębiorców. Wyróżnienia trafiły do 59 samorządów z kraju. W badaniu do rankingu ogólnopolskiego "Gmina na 5!" oceniano dwa obszary gotowości samorządów w zakresie obsługi inwestorów i przedsiębiorców. - Sprawdzana była funkcjonalność oficjalnych witryn internetowych oraz możliwość kontaktu elektronicznego – mówi dr Joanna Żukowska. – W badaniu wykorzystano m.in. metodę "tajemniczy klient". Zdobyte przez Brodnicę wyróżnienie świadczy o tym, że miasto jest otwarte na inwestorów, prawidłowo i szybko odpowiada na zapytania przedsiębiorców. Jak co roku prezentacja raportu oraz uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się w czasie dwudniowej konferencji "Forum Gmin na 5!", która miała miejsce w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. - Gratuluję zdobycia tego prestiżowego tytułu i życzę, aby kierowane przez Pana miasto nadal dynamicznie się rozwijało i osiągało kolejne sukcesy – napisała w oficjalnym piśmie skierowanym do Burmistrza Brodnicy pana Jarosława Radacza Rektor SGH prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska. - Cieszę się, że otrzymaliśmy wyróżnienie potwierdzające naszą gotowość, otwartość i przychylność wobec inwestorów i przedsiębiorców – mówi burmistrz Brodnicy – To potwierdzenie skutecznej realizacji naszej strategii rozwoju, która określa nasze miasto jako miejsce dobrego zamieszkania oraz prowadzenia biznesu.